konuşturan SohbetSe Sohbet


Seyahat

Birçok en unutulmaz deneyimler insanların yaşamında yolculuk geldi. Bilmediğiniz bir yerdeyken, yeni ve tuhaf bir kültürün ortasında… bu sizin üzerinde büyük bir etki yaratacak.
Ve birisi henüz çok seyahat etmemiş olsaydı bile, genellikle geleceğe dönme hayallerini kurdu. Ya tatiller ya da daha sonra emeklilik.
. Hangi ülkelere seyahat ettiniz? (Siz ikiniz aynı ülkeyi ziyaret ettiyseniz, bu paylaşılan deneyimler hakkında saatlerce konuşabilirsiniz.)
. Başka bir ülkedeki en büyük “kültür şoku” deneyiminiz neydi?
. Dünyanın neresinde yaşamak istersiniz? Niye ya?
. Ülkeniz burayla nasıl kıyaslanıyor? (Farklı bir ülkede doğmuş / büyümüşlerse)
. Seyahat ederken başınıza gelen en kötü şey nedir? (Bazı ilginç yanıtlar alacak olsanız da, buna dikkat edin. İnsanların taksi şoförleri tarafından soyulduklarını, birkaç dolar için dolandırıldığını duydum.)
. Hiç kendinle seyahat ettin mi? (Ya da sorabilirsin?)
. Başka dil konuşuyormusun?
Hızlı İpucu: Daha Az Soru, Kendiniz Hakkında Daha Fazla İfadeler
Bu konuşma konularının çoğunu soru olarak ifade ettim, ancak burada hızlı bir uyarı: Bir satırda çok fazla soru sormak bazen diğer kişiyi sorgulanmakta gibi hissettirebilir!
Sana verdiğim şu konuları kendin için paylaşacağım ifadeleridüşünmeni öneririm .
Örneğin, bunları doğrudan soran yerine “Hangi ülkeleri gitti var?” … yerine ilk soruyu kendiniz cevap. Yani şöyle bir şey söyleyebilirsin: “Geçen sene Hindistan ve Belçika’ya gittim. Büyük gıdaları olan ülkeleri ziyaret etmeyi seviyorum. “
Böyle bir açıklama yaparak, doğrudan bir soru sormadan seyahat konuşunu konuşturdu. En iyisi, önce kendiniz hakkında bir şey paylaştınız, bu da diğer kişinin daha fazla açılmasını istiyor. Karşılılık yasası nedeniyle , diğer kişi genellikle hangi ülkelere otomatik olarak gittiklerini paylaşır, ya da seyahatlerinizle ilgili bir soru sorabilir.
Buradaki ders, her zaman soru sormak yerine, daha fazla ifade yaptığınızda konuşmaların genellikle daha akıcı olmasıdır.


Yazar: admin

Görüntüleme: 368 defa

Kategori: Chat

Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2018

Cevap bırakın