Ümit Yaşar Sevemiyorum Sözleri


Ümit Yaşar Sevemiyorum Sözleri

Kaliteli vede eğlenceli bir sohbet sitesi olarak sizleri beklemekteyiz Ümit Yaşar Sevemiyorum Sözleri sizler için hazır. BU Gece yine sensizliğin nöbetindeyim seviyorum hasretin pençesindeyim seni kaybettim ölümü hak ettim, yüreğimde yüreğini yitirdim, senden başka kimse kimseyi sevemiyorum ALLAH Kahretsin..

Katlanırdım her acıya seninle olsam
Paylaşırdım derdimi yanımda olsan,
Hasrete Sattım ateşe attım, yanıyor yüreğim diyemiyorum.
Hasrete sattım ateşe attım yanıyor yüreğim diyemiyorum x2


Sevemiyorum, x1 Sevemiyorum senden başka kimseyi sevemiyorum canım yanar diyemiyorum hiç kimseye sevgilim diyemiyorum

Ölümüne bağlıydım ben Senin aşkına,
vazgeçmem assalarlarda dar ağacına
hasrete sattığım ateşe attığım yanıyor yüreğim diyemiyorum.
x2 Hasrete sattığım ateşe attığım yanıyor yüreğim diyemiyorum.
Sevemiyorum Senden başkasını sevemiyorum ….

Ümit Yaşar Biyografisi

Ümit Yaşar Oğuzcan (d. 28 Ağustos 1929 – ö. 28 Kasım 1984), Türk şair, yazar ve öğretmendir. Duygu yüklü şiirleri ve sempatik kişiliğiyle tanınan Oğuzcan, Türk edebiyatının önemli isimlerinden biridir.

Ümit Yaşar Oğuzcan, 28 Ağustos 1929 tarihinde Amasya’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini ise bu şehirde tamamladı. Edebiyata olan ilgisi küçük yaşlarda başladı ve şiir yazmaya başladığı gençlik yıllarında gelecekteki başarısının sinyallerini verdi.

Ankara Gazi Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi’ne bağlı Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde yüksek öğrenim gördü. Üniversite yıllarında çeşitli edebiyat dergilerine şiirlerini göndererek adını duyurmaya başladı.

1951 yılında öğretmenlik mesleğine atandığı Trabzon’da görevine başlayan Oğuzcan, burada hem öğretmenlik yapmaya devam etti hem de kendini edebiyata adamıştı. 1952 yılında “Şiirler” adlı ilk kitabını yayımladı ve edebiyat çevrelerinde büyük beğeni kazandı. Kendine özgü ve duygusal anlatımıyla okuyucuların ilgisini çekti.

Ümit Yaşar Oğuzcan, yazdığı diğer kitaplarıyla da başarısını sürdürdü. “Yurduma Dönüş”, “Eski Sevgilim”, “Bir Borbay Bir Pire”, “Satılık Kalpler Şehri” gibi önemli yapıtlar kaleme aldı. Bu eserlerinde aşk, yalnızlık, özlem, hayatın zorlukları gibi temaları işledi ve okuyucuların duygularına hitap etti.

Ümit Yaşar Oğuzcan, kendi deyişiyle “acılarına değil, insan sevgisine inanan ve insanlığı seven” bir şairdi. Sıcakkanlı, samimi ve dost canlısı kişiliği ile de tanınan Oğuzcan, kamuoyu tarafından sevilen bir yazardır.

28 Kasım 1984 tarihinde hayatını kaybeden Ümit Yaşar Oğuzcan, Türk edebiyatındaki önemli şairlerden biri olarak anılmaya devam etmektedir. Şiirleri hala okunmakta ve üzerinde çalışılmaktadır. Edebiyat dünyasına büyük katkıları olan Oğuzcan, Türk şiirinin unutulmaz isimlerinden biridir.

Ümit Yaşar Sevemiyorum Sözleri


Yazar: admin

Görüntüleme: 1964 defa

Kategori: Genel, Şarkı Sözleri, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2024

Cevap bırakın

error: Content is protected !!